Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem Suwalszczyzna z przewodnikiem

Blog

Zaczynamy !!!
11 listopada 2013

Witam wszystkich ludzi ciekawych świata, szukających piękna, prostoty i ... dobrej informacji. 


Postanowiłem rozpocząć realizację pewnego pomysłu, który narodził się w mojej głowie ponad rok temu, a teraz zaczyna powoli nabierać kształtów.

Takie małe marzenie, co pcha się na ten świat i chce w pewien sposób zaistnieć. A mianowicie, chodzi o stworzenie takiego wirtualnego zakątka, serwisu internetowego, który będzie ciekawym i praktycznym źródłem informacji osobom przyjeżdżającym na Suwalszczyznę (region w północno-wschodniej Polsce). Gdzie można dowiedzieć się jak dobrze wykorzystać czas przeznaczony na wypoczynek, z jakiej oferty turystycznej i edukacyjnej warto skorzystać, które obiekty i miejsca trzeba koniecznie zwiedzić, jaka kuchnia regionalna i dla kogo, gdzie można przenocować, itp.

 

Obecna strona internetowa www.zprzewodnikiem.pl, jest póki co pustym szablonem, który zaczynam powoli wypełniać. Głównym "silnikiem" strony będzie mapa obszaru Suwalszczyzny wraz z dokładnymi mapami Suwalskiego PK i Wigierskiego PN. Zaczynam od tych dwóch obszarów ze względu na ich status ochrony przyrody, walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe, które przyciągają spore rzesze turystów.
Powiązanie powyższych map z całością zawartej informacji tematycznej, stworzy, mam nadzieję dosyć kompletny serwis, który odpowie na rzeczywiste potrzeby i przyniesie satysfakcję.

 

Kierunek, który obieram w tej chwili, zrodził się jako naturalna konsekwencja moich zainteresowań i wykonywanej pracy. Przyrodnicze wykształcenie nabyte podczas przeciętnego procesu edukacji (technikum leśne i ochrona środowiska na studiach) oraz pochodzenie z miasta Suwałk, nakierowały mnie dosyć przypadkowo w 2001 roku do pracy w Wigierskim Parku Narodowym. Od kilku lat zajmuje się w Parku szeroko rozumianą turystyką, a w wolnym czasie pogłębiam wiedzę o swoim regionie.
Ludzie, których napotykam na swojej drodze, mam na myśli kolegów i koleżanki z pracy, a zwłaszcza napotkani turyści, którzy przemierzając Polskę i Świat zawitali na chwilę w nasze skromne progi, są tym "motorem" napędzającym do czynu, tworzą w moim odczuciu tzw. wartość dodaną w relacjach międzyludzkich, co motywuje mnie do tworzenia powyższego serwisu.

 

Doświadczenie zdobywane przy codziennej obsłudze klienta-turysty odwiedzającego CIT (Centrum Informacji Turystycznej) Wigierskiego PN, chciałbym wykorzystać poprzez udzielanie różnego rodzaju porad, odpowiadając na wszelkie Państwa zapytania dotyczące sposobu spędzania wolnego czasu na Suwalszczyźnie. Służy temu okienko "Napisz do nas" w zakładce "Kontakt". Na wszystkie pytania skierowane do mnie odpowiem drogą mailową, a te bardziej istotne tematy zostaną zamieszczone w zakładce "Porady", tak aby każdy mógł z nich korzystać. Jeżeli zachodzi potrzeba udzielenia szybkiego wyjaśnienia, można dzwonić na podany nr telefonu komórkowego.

Chciałbym, aby ta część serwisu stała się, poza mapami i całą ofertą turystyczną z nimi związaną, drugą główną osią napędową portalu. Uważam, że udzielanie rzetelnej i dostosowanej do potrzeb klienta informacji, jest istotnym elementem profesjonalnego podejścia do turysty odwiedzającego nasz region.

 

Obecną zakładkę zatytułowaną "Blog", będę traktował jako swego rodzaju notatnik do opisywania spostrzeżeń z wypraw terenowych, wydarzeń turystycznych, edukacyjnych, kulturalnych, relacji ze spotkań interesujących ludzi gdzieś tam na szlaku - jednym słowem wszystkiego czym warto podzielić się, aby ziemia suwalska, augustowska i sejneńska (jak niektórzy nazywają poszczególne części Suwalszczyzny) zyskała pełniejsze zrozumienie piękna jakie w niej drzemie. 

 

Na początek, zapraszam Państwa do obejrzenia krótkiego filmiku pt.: "Jesień w Wigierskim Parku Narodowym", którego autorem jest Krzysztof Steczkowski, wieloletni pracownik Wigierskiego Parku, a który odkrył w sobie pasję podglądania przyrody kamerą. Film jest krótki i polecam go zwłaszcza na pochmurne, deszczowe dni, tak dla przypomnienia sobie jak piękna i przytulna potrafi być jesień.

 

Życzę miłego oglądania!